Приложение "Английский как 5 пальцев"

 

Цей застосунок розроблений для тих хто:

- не може почати говорити англійською;

- хоче не замислюватися про граматику під час розмови;

- хоче активно практикувати англійську паралельно до іншої діяльності: готування, прибирання, водіння тощо.

- хоче відкалібрувати свою промову, слухаючи запис свого голосу;

 

Багато людей, які відчувають внутрішній бар'єр при спробі почати говорити англійською помилково приймають свій страх за невпевненість у собі, сором'язливість і розгубленість. І хоча психологічні проблеми безумовно впливають, основна причина такого бар'єру – відсутність автоматизму при побудові фраз.

 

На щастя англійська мова дуже систематизована і досить проста саме на першому етапі вивчення, і дуже зручна для швидкого старту. Все, що потрібно для того, щоб почати говорити не замислюючись, це взяти найпростішу фразу, наприклад.я ходжу” та вивчити її для двох типів часу (tenses):
- Просте (Simple)
- тривалий (Continuous)
У трьох різних часах
- минуле (Past)

- справжнє (Simple)
- Майбутнє (Future)

Всього 6 фраз, потімвивчити кожну із фраз у трьох формах:
- затвердження (початкова) 

- заперечення
- питання

- питання до суб'єкта (також відоме як питання до підлягає), побудова якого ідентична побудові ствердної форми.

Виходить 24 фрази, більшість з яких вибудовується одна з іншої за алгоритмом.

Потім необхідно окремо повторити виконане в 24 формах для дієслова "to be", побудова фраз з яким відрізняється від інших відсутністю допоміжних дієслів "робити” та “Did” у питаннях.

Зверніть увагу, що незважаючи на те, що дієслово 'to be' в чистому вигляді не використовується в складних часах як Continuous або Perfect окрема таблиця для дієслова 'to be' у всіх часах і способах все ж таки необхідна, так як автоматизм у побудові таких фраз позбавить необхідності окремого вивчення наступних

особливо важлива для ділової мови, де питання відповідальності дуже педантичний.

Разом 48 фраз, використовуючи які ви замінивши у вивченому шаблоні дієслово на необхідний вам за контекстом, зможете висловити будь-яку думку.
Ці 48 фраз така "таблиця множення" для англійської мови. Якщо при спробі побудувати фразу англійською “кого ти бачив учора?” фраза ‘whom did you see yesterday?” не відскакує у вас від зубів, то не дивно що в момент розмови замість того, щоб фокусуватися на темі дискусії, ви змушені витрачати всю увагу на побудову фрази і не дивно, що за рахунок цього ефекту ви можете відчувати в результаті невпевненість не тільки в граматиці, але і в цілому, що може сприйматися як якийсь блок або бар'єр. 

 

Адже коли потрібно помножити 7 на 8 ви ж не відраховує сім разів по вісім, 8,16,24,32, а просто вивчили 100 прикладів інакше у вас був би числовий бар'єр при спілкуванні з тими, хто вивчив.

Перевірте себе, пройдіть урок "калібрування" і швидко зрозумієте наскільки вам потрібен цей застосунок і чи потрібно. Якщо в перших фразах ви відповідаєте не замислюючись, то в запитальних пропозиціях або в рідкісних тимчасових формах багато навіть досить досвідчені учні все ж можуть допускати помилки або зависати на час на час на обмірковування, тому навіть тим хто в принципі здатний побудувати кожну з фраз правильно додаток все ж буде корисно для вироблення автоматизму, що дозволить звільнити обмірковування теми розмови.

 

Зрозуміти в якого типу фраз у вас є найбільші складнощі ви можете за діаграмами в списку уроків. Перша діаграма показує відсоток правильних відповідей, а друга відсоток пройдених питань на уроці взагалі. Надалі ви зможете сфокусуватися на тих темах, які вам необхідно розвинути, але і продовжуючи працювати в уроках з узагальненими темами ви будетепродовжувати бачити статистику у відповідних уроках, які ви не проходили, але фрази з яких були присутні в інших уроках та відповідних темах.

 

Фрази розташовані у вигляді таблиці та надруковані саме на фізичному носії значно покращать сприйняття та полегшать вивчення завдяки тому, що, розташовуючись у певних позиціях у таблиці фрази автоматично вишикуються в систему в пам'яті, а запам'ятовування такої таблиці як єдиного образу особливо допоможе на початковому етапі.


Яке дієслово вибрати для навчання в таблиці?

Непогано підійде дієслово, що викликає емоційну реакцію і якщо відкинути святенництво то нецензурна лексика або пікантна тематика могли б дати непоганий ефект для швидкості запам'ятовування, але все ж таки найкраще використовувати дієслово з так званої неправильної групи в якому друга і третя форми відмінні один від одного, так як дуже важливо. простіше замінити на правильний із закінченням “ed” ніж навпаки. Крім того непогано для цієї ролі вибрати дієслово, яке може бути спрямоване на когось (транзитивний), щоб надалі заучувати відразу з об'єктом на який спрямований дієслово.

Однією з найбільш відповідним цією вимогою відповідає дієслово “see/saw/seen”.

Ви можете завантажити та роздрукувати таблицю з цим дієсловом у всіх часах за цим посиланням.



 

 

У додатку практично не використовуються іменники, тільки мінімум дуже простих і поширених слів необхідний для побудови фраз з дієсловом "to be" і ряд найпопулярніших дієслів, в іншому ж замість іменників використовуються займенники в об'єкті відмінку: "me, you, him, her, it, us, them". Передбачається що якщо ви не знаєте слово, для вираження думки ви завжди зможете показати пальцем або описати його з більш простих складових, а потім продовжити використовувати займенник, що дозволить почати говорити відразу, як тільки ви завчите шаблони. Крім того, якщо звернути увагу на нашу побутову мову рідною мовою, ми помітимо, що вони повсюдно складаються з займенників, особливо коли ми знаходимося в розслабленому стані будинку. Вирвані з контексту такі фрази виглядають трохи безглуздо і незакінчено, але оскільки саме з них складається наша мова саме такі дивні фрази, як "ти бачив її", "хто це був" через свою незакінченість дуже рідко присутні в розмовниках, але саме в такій формі їх найкраще й завчити як шаблон.

 

 

 

 

 

 

Помилки у вивченні.

Є кілька нюансів при використанні часів англійської мови, ігнорування яких дуже заважає вибудовуванню в пам'яті простої схеми побудови фраз і напрацювання автоматизму в цьому питанні.

  1. Сама не стільки часта, скільки довго невиправна помилка це ігнорування того факту, що Present Simple не одно Справжньому часу в українській. Незважаючи на те, що більшість чули з дитинства що Present Simple висловлює повторювані регулярні дії, а не що відбуваються в цю секунду, багато хто в це як би не вірять (головним чином за винятком з дієсловами почуттів істостяний, Про яке нижче). Так ось, в англійській Present Simple дійсно виражає повторювані дії: 

"Я ходжу, літаю, плаваю, ношу, вожу" – це простий теперішній час, а "Я йду, пливу, лечу, несу, везу" в даний момент – це Present Continuous. Як бачите в українській мові теж не просто 3 часу, а їх насправді більше ніж в англійській, просто вони не піддаються систематизації так легко як в англійській і можна застосовувати тільки для частини дієслів. Тому треба повірити, що Present Simple за умовчанням це регулярні дії, а не події в Справжньому ніби дивно це не звучало.

 

  1. А усвідомити це просте правило, заважає група дієслів-винятків, для яких конструкція Present Continuous, не використовується, хоч і порівняно невелика, але, через їх поширеність, складається відчуття, що в половині випадків використання Present simple, він не виражає дії, що повторюються. Ці винятки вносять у сприйняття учня, що розтягує у школі чи інституті процес вивчення у часі, сум'яття: один раз фраза Present simple висловлює регулярні дії, інший раз дію цієї секунди. Особливо складно побачити єдину систему, коли одна конструкція вивчалася на одному році навчання, а інша на іншому, а третя на третьому. Але якщо один раз окинути поглядом цю таблицю і сформувати в пам'яті одноразовий образ цієї таблиці система починає виглядати досить ясно і зрозуміло. Винятки для яких не використовується конструкція present Continuous відносяться до дієсловів станів:
    • дісловам чуств: бачити, чути, відчувати;
    • думок: to know, to believe;
    • Володіння: to have, to own;
    • дієсловам емоцій та бажань: to like, to love, to want;
    • градуй дієслів: вимірювати, зважувати;
    • І іншим дієсловам, загальне правило для яких можна сформулювати як: "дієслова не виражені якимиабо явною дією”

 

 

 

  1. Наведені в прикладі пари дієслів нечастий випадок коли дієслова мають форму виражає регулярні повторювані дії, на жаль для більшості дієслів немає такої форми або вона зустрічається тільки з приставками, а без приставок хоч і впізнавана, але звучить як неіснуючі архаїчні слова: -робити, -роздумувати, схожий з Present Simple при додаванні до них приставки "по-" та деяких інших. Звідси випливає друга принципова помилка, що заважає освоїти цю здавалося б дуже просту таблицю:

 

  1. Не можна намагатися жорстко зіставити фрази з цієї таблиці зі своїми перекладами, оскільки хоч таблиця і дуже проста, ці зіставлення умовні, ізаучувати потрібно не переклад, а місце фрази у таблиці. І навпаки: знаючи місце у таблиці ви легко створите фразу, оскільки вона підпорядковується простим правилам.

 

  1. Фрази з дієсловом "to be" як і модальні дієслова будуються за іншим принципом, особливість якого в тому, що при їх побудові не використовуються допоміжні частки Do, Did. "To be" - єдине дієслово, яке вимагає узгодження по особі та числу, їх необхідно просто вивчити:

 

  1.  Невелику плутанину в струнку таблицю часів англійської вносить той факт, що незважаючи на те, що Past Simple і Present Simple займають чіткі позиції в таблиці часів, для Past Simple немає обов'язковості вираження регулярності дій, як це працює в Present Simple для звичайних дієслів (не станів) і в Past Si цей час може виражати як одне, так і друге значення. Якщо для Present Simple фразу 'I go to a gym' можна перекласти як "я ходжу в тренажерний зал", то ця фраза зміщена в Past Simple "I went to a Gym" може означати як разову дію "я пішов у тренажерний зал" так і регулярне: "я ходив в тренажерний зал Переміщення фрази по таблиці з Past Simple в Present Simple потрібно пам'ятати, що якщо фраза в минулому виражала разову, а не повторювану дію, то для звичайних дієслів (не стану), всупереч його інтуїтивному очікуванню буде потрібно переключитися з Simple часу на Simple. окрема конструкція "used to": "I used to go to a gym", яка могла б бути аналогом Present Simple у минулому для звичайних дієслів, але оскільки вона не така універсальна і зустрічається рідше ніж звичайний Past Simple, її не прийнято розглядати як окремий тип часу.
  2. Питання до суб'єкта дії (до підлягає) відрізняється від решти питань і будується як звичайна ствердна фраза, в якій на місце суб'єкта дії про який задається питання ставиться запитальне слово "who" або "what"

«хто там ходив?»

  1. Будь-яке висловлювання в англійській та інших мовах завжди описує суб'єкт дії та дію, навіть коли суб'єкт це нерухомий предмет чи невизначений чи під дією мається на увазі існування. Ці два елементи є каркасом фрази, інші елементи просто її уточнюють. У російській мові суб'єкт, сама дія і об'єкт відомі під назвами, що мало говорять: підлягає, присудок і доповнення, що ускладнює розуміння структури речень. Оскільки в англійській дія ніколи не опускаються як у російській: "у мене машина", "мені 17" або "я хороший", використання таких назв для побудови пропозицій буде більш зрозумілим.  В англійській строгий порядок слів та будь-яка пропозиція складається з частин мови у зазначеному порядку:

     

 

Ця послідовність майже не порушується, за винятком прислівника "як робить", яке найчастіше у складних тимчасових формах прагне стати між допоміжним та основним дієсловом. Неможливо скласти фразу яка включала б усі ці частини мови одночасно, але складіть або знайти і потім вивчіть фразу, що містить максимальну кількість частин мови, наприклад:
"На щастя, щоранку вона таємно дає своєму молодшому братові смачне велике свіже кругле червоне американське органічне яблуко на кухні після сніданку, щоб порадувати його."


У цій фразі суб'єкт дії та сама дія “She gives” - це ядро ​​пропозиції з яких і побудована таблиця часів. Вивчивши максимально складну пропозицію як шаблон і таблицю часів, ви не замислюючись, зможете витримувати порядок у довільних реченнях, відкидаючи з шаблонного прикладу непотрібні в даний момент частини мови.

 

 

 

І так, послідовність кроків та акценти на які потрібно звернути увагу при вивченні таблиці часів:

 

 

  1. Перше: Вивчіть форми дієслова "to be" в залежності від особи та числа, а саме ці 3 рядки:
    «Я: є!»;

«Ми, Ви, Вони: є!»;

«Він, вона, це: є!»

 

  1. Друге: Роздрукуйте або купіть таблицю 12 годин. Перегляньте та виявите закономірність побудови.
  2. Третє: Вивчіть як таблицю множення 6 їх. Спочатку ствердну, та був інші форми.
  3. Четверте: Відмовтеся від запам'ятовування перекладу фраз з таблиці, запам'ятовуйте місце у таблиці, колір та образ, пов'язаний з відповідним часом.

 

Зверніть увагу:

  1. П'яте: Для всіх дієслів, крім дієслів стану Present Simple, це не теперішній час, а регулярні дії
  2. Шосте: Дієслово to be будується на відміну від інших дієслів (без допоміжних дієслів Do, Did та додавання -s для “he”, “she”, “it”
  3. Сьоме: Past Simple не є аналогом Present Simple для минулого і може виражати як і регулярну, так і разову дії.
  4. Восьме: Вивчіть наступну фразу для запам'ятовування порядку слів у реченнях англійської мови:
    "Fortunately, будь-яке вечору, це суворо веде її маленький хлопець в велику приємну červenу яблуко від малого дерев'яного ящика в кімнаті після breakfast." або подібну максимально навантажену